Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Z TEJ I Z TAMTEJ STRONY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • 28 min

Katarzyna Kallwejt, malarka z wykształcenia i zamiłowania, dwukrotnie przeżyła stan śmierci klinicznej: była "po tamtej stronie", widziała przebieg akcji reanimacyjnej, ale wróciła. Tak jej nakazał jej opiekun duchowy. Po tej stronie ma jeszcze bowiem wiele do zrobienia. Na skutek tych dramatycznych przeżyć Katarzyna przeszła jednak głęboką transformację duchową. Rozwinęła w sobie dawne zdolności - np. jasnowidzenia - i odkryła nowe. Znalazła też wiele nowych pasji i zainteresowań. Nadal maluje, to stanowi jej główne źródło utrzymania, ale już nieco inaczej niż przedtem - na jej obrazach częściej pojawiają się anioły. Jest zresztą przekonana, że każdy z nas ma swojego anioła stróża. Za sprawą swojego przyjaciela, misjonarza w Afryce, zainteresowała się również huną - tajemną wiedzą polinezyjskich szamanów, znaną również w Chinach. Jej zasad naucza teraz innych. Głęboko bowiem wierzy w zawartą w niej mądrość. Kierując się zasadami huny, stosując m.in. medytacje i ćwiczenia oddechowe, sama wyleczyła się z bardzo poważnej choroby. Poznała również niezwykłe właściwości różnych kamieni, które leczą, oddalają od nas złą energię, poprawiają nastrój. Za swój największy skarb uważa niezwykłą szklaną kulę służącą do przekazywania pozytywnej energii. Wróży też z kart tarota, poznała tajemnice kalendarza Majów. Wrażliwa na piękno świata i przyrody, traktująca z szacunkiem zwierzęta i rośliny, jest przy tym osobą twardo stąpającą po ziemi, ale życzliwą innym, otwartą i tolerancyjną. Stale poszerza swoją wiedzę, rozwija się wewnętrznie. Dziś już samotna z wyroku losu, obraca się w kręgu znacznie młodszych od siebie kobiet, które podobnie jak ona nie chcą uczestniczyć w "wyścigu szczurów", a nad karierę i pieniądze zarabiane za wszelką cenę przedkładają wartości duchowe. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.11.15 23:59:15
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski