Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STANISŁAW IGNACY WITKIEWICZ (1885-1939). DZIEŁO MALARSKIE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1990
 • Barwny, 2 części x ok. 25 min

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1

 • Część
 • 26 min

Film prezentujący dorobek Witkacego w dziedzinie malarstwa, obejmuje okres od pierwszych prac namalowanych w początkach wieku po okres tzw. formizmu, to jest dorobek obejmujący również twórczość Witkacego w Rosji w latach 1914-18. W filmie pokazano wiele prac Witkacego uważanych do tej pory za zaginione, a które były zachowane w zbiorach prywatnych. [PAT]

FIRMA PORTRETOWA (2)

 • Część

Druga część filmu "Dzieło malarskie" - prezentuje dorobek Witrkacego powstały w latach 30., w ramach tzw. Firmy portretowej. Film ukazuje wybór najlepszych portretów Witkacego, zaś w komentarzu wykorzystano tekst regulaminu "Firmy portretowej" oraz wypowiedzi krytyków, oceniających tę dziedzinę twórczości plastycznej Witkacego. [PAT]

2020.04.22 00:31:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor