Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FAŁSZERZ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 30 min

"W samych tylko Stanach Zjednoczonych znajduje się ponad 5000 'corotów'. Ale według rzetelnych danych dostarczonych przez historyków sztuki Corot stworzył jednak tylko 3000 dzieł". Powyższy tekst to cytat z książki F. Arnau pt."Sztuka fałszerzy ". Ta książka zainspirowała Dariusza Dobrzyńskiego do zrealizowania filmu "Fałszerz". Wiadomo powszechnie, że dzieła sztuki fałszowano już w czasach starożytnych. A jaka jest skala tego zjawiska współcześnie w Polsce? Czy łatwo jest sfałszować i sprzedać falsyfikat? Czy można zarabiać i żyć z fałszywych 'Kossaków'? Gdzie leży granica ludzkiej naiwności? Bohater filmu żyje z fałszerstw. Jak sam mówi, podrabia obrazy tanie, bo podrabianie droższych mu się nie opłaca. Zbyt duże nakłady i ryzyko. Maluje więc taśmowo i postarza obrazy malarzy z "niższej półki". Na jednym podrobionym płótnie zarabia ok. 6-10 tys. złotych. Dla ekipy filmowej zrobił wyjątek i pod okiem kamery namalował i postarzał m.in. obrazy Olgi Boznańskiej, Wojciecha Kossaka. Niektóre z tych "dzieł" pozytywnie przeszły weryfikacje eksperta i uznane zostały za oryginały. Nie było też żadnych problemów ze sprzedażą tych falsyfikatów jako oryginałów w jednym z antykwariatów. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:59:05
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego