Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JA MUSZĘ...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 24 min

Pierwszy w Europie 72-godzinny bieg maratoński w Deventer w Holandii. Wśród zawodniczek jest bohaterka filmu, Polka Barbara Szlachetka. Warunki atmosferyczne nie sprzyjają zawodnikom. W dzień doskwierają im upały, nocą temperatura spada poniżej 10 stopni C. Bieg utrudniają ulewne deszcze oraz mgła, w której niełatwo dostrzec trasę. Nasza rodaczka określa ten maraton jako "bieg po śmierć". Na trasie dochodzi do kłótni między zawodnikami, którzy w skrajnym wyczerpaniu nie panują nad emocjami. Barbara Szlachetka coraz częściej zastanawia się nad sensem brania udziału w takim biegu. Czy warto się męczyć, skoro na mecie nie ma nagród materialnych, a tylko satysfakcja z pokonania własnej słabości? Ostatecznie Basia zajmuje trzecie miejsce. Pokonuje trasę 404 km. W ciągu czterech dni i trzech nocy przebiega odległość równą tej dzielącej Warszawę od Zakopanego. Od lipca 2004 r. Barbara Szlachetka prowadzi też inną, prywatną walkę już poza trasami biegów. Walczy z rakiem. 48-letnia dziś mężatka z dwojgiem dzieci, "fruwająca Basia", jak bywa nazywana, nie poddaje się chorobie. Wielokrotnie dowiodła, że stać ją na wiele, że łatwo nie rezygnuje. Do niej należy m.in. rekord Europy w 48-godzinnym biegu ulicznym w 2003 r. Osiągnięty przez nią wynik był drugim w historii czasem w tej konkurencji. Barbara Szlachetka ma zresztą na koncie znacznie więcej triumfów: dwukrotnie - w 2001 i 2003 r. zajmowała w Niemczech 1 miejsce w 48-godzinnym biegu kobiet. W 2003 r. zwyciężyła również w Niemczech w biegu 24-godzinnym. W Polsce zajmowała 1 miejsca w biegach 24- i 48-godzinnych w latach 1999, 2000, 2001 i 2003, oraz 1 miejsce w biegach 12-godzinnych w 2003 i 2004 r. Chce wygrać i tym razem. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:33:10
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych