Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZACZAROWANE PANTOFELKI

w BAŚNIE I BAJKI POLSKIE

 • Film animowany
 • Rok produkcji:
  2005
 • Barwny, 13 min

  Film animowany wykonany w technice 2D.

Film animowany dla najmłodszych zrealizowany na motywach bajki Narcyzy Żmichowskiej "Zła córka". Mela, córka ubogiego szewca, podziwia na sklepowej wystawie wspaniałe czerwone pantofelki. Pewnego dnia żąda, aby ojciec kupił jej takie buciki. Ponieważ ojciec odmawia, Mela idzie spać obrażona. W nocy szewc postanawia zrobić córce własnoręcznie identyczne pantofelki. Widzi to Księżyc i nadaje pantofelkom czarodziejską moc. Kapryśna Mela, chociaż buciki jej się podobają, nie chce ich założyć, gdyż to nie są przecież te z wystawy.
Tymczasem w nieodległym zamku równie kapryśny królewicz nudzi się samotnie. Mędrzec radzi mu częściej bawić się z innymi dziećmi. Królewicz wyrusza więc na poszukiwania towarzyszy zabawy. Spotyka Melę. Zabiera ją do pałacu, kupuje jej piękne sukienki i buciki, aż zachwycona Mela zapomina zupełnie o swoim ojcu. Gdy ten dobija się do zamku, każe go odprawić.
Zdesperowany szewc podarowuje wykonane prze siebie pantofelki ubogiej pokojówce królewicza. Gdy Mela to dostrzega, odbiera Kasi pantofelki. Wkłada je, a one zaczynają... tańczyć. Księżyc mówi Meli, że będą tańczyć tak długo, aż tata jej przebaczy. Pantofelki zabierają Melę z pałacu i w tańcu prowadzą do domu szewca. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ZŁA CÓRKA
AutorNarcyza Żmichowska

Nagrody
schowaj

 • 2006
  Moskwa (Międzynarodowe Forum Filmowe "Złoty Rycerz")-Nagroda Specjalna
  w konkursie filmów animowanych; za "szerzenie szlachetnych ideałów, za uwznioślenie duszy człowieka i za nigdy niekończącą się opowieść o miłości i dobroci"
2017.06.12 22:02:58
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman