Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 2 części x ok. 30 min

Dwuczęściowy film dokumentalny o historii wyborów w Polsce - w PRL i III RP. To również historia wyborców, historia ważnych, indywidualnych wyborów ludzkich w dramatycznych momentach naszej Historii. Wreszcie jest to film o niezakończonym jeszcze procesie kształtowania się społeczeństwa obywatelskiego. Film rozpoczyna się w momencie, jak mówi jeden z bohaterów - Jerzy Pomianowski - kiedy znaczna część młodzieży polskiej leżała w grobach, a inna - nie wiedziała co robić. Była jeszcze trzecia grupa - młodzież, która zakładała tajne, antykomunistyczne organizacje. Ale oni z wysokimi wyrokami szli do więzień, albo pod mur egezkucyjny. Film śledzi budzenie się woli oporu i pragnienie życia obywatelskiego, przejawiające się w aktach wyborczych, w ich bojkocie, w odmowie uczestnictwa w wyborczej farsie PRL-u. Bohaterowie filmu to nie są przedstawiciele świata wielkiej czy małej polityki. To po prostu porządni, przyzwoici ludzie z mocnym kręgosłupem moralnym. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:59:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman