Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SPRZEDAWCY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 21 min

Ponoć sprzedać można wszystko i znalezienie nabywcy na osławioną Kolumnę Zygmunta wcale nie jest szczytem zdolności w tej dziedzinie. W społeczeństwach konsumpcyjnych, których głównym motorem działania jest chęć posiadania, umiejętność sprzedawania jest jedną z najbardziej pożądanych. Nieważne, co sprzedajesz: produkty, usługi, marzenia, bylebyś potrafił znaleźć na to nabywcę. Bo sprzedaż to wmówienie klientowi, że właśnie tego produktu potrzebuje tu i teraz, przekonanie go o tym metodami sprawdzonymi, działającymi właściwie na każdego. Liczy się wszystko: odpowiedni wygląd sprzedawcy, spojrzenie, brzmienie głosu, budzący zaufanie uśmiech, dobór słów, właściwe dawkowanie informacji i argumentów, granie na emocjach, kompleksach i słabościach klienta, manipulowanie nim. Można w tym dojść do perfekcji, choć nie jest to łatwe. Do tego ideału dąży jeden z bohaterów filmu, Tadeusz, z sukcesem sprzedający od ponad sześciu lat "czystą wodę", czyli domowe filtry do uzdatniania wody po 3500 zł sztuka. Mistrz wprowadza w tajniki sztuki sprzedaży swego ucznia, Piotra, kandydata na sprzedawcę filtrów. Kamera śledzi kolejne etapy treningu ucznia. Piotr, odpowiednio poinstruowany przez Tadeusza i początkowo pełen zapału do nowej pracy, odwiedza z nim kilku klientów. Obserwuje, jak stosować w praktyce rady i wskazówki mistrza. Jest świadkiem jego udanych transakcji, ale i porażek. Pomaga Tadeuszowi jako asystent, wykonując pomocnicze czynności. Z czasem zaczyna jednak mieć wątpliwości, czy wmawianie ludziom konieczności posiadania filtrów do wody jest jego powołaniem. Zwłaszcza, że cena produktu jest wysoka, a zdrowotne korzyści stosowania filtru - nie do końca potwierdzone. Piotr dostrzega, że Tadeusz naprawdę lubi swoją pracę, angażuje się w nią bez reszty, jest w swoim żywiole. Oczywiście, nie pracuje dla idei: inwestuje w dom, edukację dzieci. Piotra nudzi takie zajęcie. Uważa, że nie wytrzymałby w takiej pracy dłużej niż 2-3 lata. Co prawda, wie, że jeśli chce przetrwać, powinien nauczyć się reguł handlowej gry, ale ciągle jeszcze odmawia zgody na świat, którym one rządzą. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:59:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl