Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SKAŁA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny + czarno-biały, 55 min

Jacek Skalski. Reżyser zmarły tragicznie w 1996 r., autor dwóch filmów fabularnych ("Chce mi się wyć" i "Miasto prywatne"), teatrów telewizji oraz filmów dokumentalnych. W stanie wojennym związał się z podziemnymi strukturami "Solidarności". Był współpracownikiem "Tygodnika Mazowsze". Należał do grupy młodych filmowców skupionych wokół Studia im. Karola Irzykowskiego. W latach 1989-91 był członkiem Rady Artystycznej Studia, od 1991 jej szefem, a od 1993 dyrektorem studia. Od 1991 członek Komitetu Kinematografii. Działacz SFP. W 1986 roku jako scenarzysta i reżyser zrealizował widowisko rockowe "Republika" w Teatrze Wielkim w Łodzi. Jego działalność przypadła na moment transformacji ustrojowej. Był w środku wydarzeń nie tylko jako ich uczestnik, ale też jako pewien "punkt odniesienia" dla swojej generacji artystów, nie tylko filmowców. Film o nim jest nie tylko opowiadaniem o jego twórczości, ale również portretem pewnej generacji ludzi, którzy wyszli z opozycji, a po zmianie ustroju próbowali odnaleźć się w nowej rzeczywistości. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:00:29
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego