Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

...INNE MIEJSCA...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1996
  • Barwny, 27 min

Jacek Podsiadło, rocznik 1964, jest laureatem II edycji Konkursu na Brulion Poetycki w 1994 roku. W roku 1992 ukazały się jego "Wiersze wybrane", a rok później tomik "Arytmia". Jego twórczość często określa się mianem "poezja drogi". Poetycka droga Jacka Podsiadły to sposób na kontemplację, a właściwie kontestację urody świata. W jednym ze swoich wierszy pisze - "Jestem za tym, żeby było mi wolno być przeciw." To "przeciw" skierowane jest przeciwko światu, w którym wolność jednostki ograniczana jest przez różne wiary, ideologie oraz zakazy, przeciwko światu rządzonemu przez symbolicznego policjanta i zamieszkanego przez zadowolonych z siebie "strasznych mieszczan". Wiersze Podsiadły najczęściej przypominają list lub pocztówkę wysłaną do przyjaciół. Poeta nie występuje w programie bezpośrednio - słyszymy jego wypowiedzi z off'u. O nim samym i jego twórczości mówią: Krzysztof Varga, Marcin Baran, Ewa Lubowiecka oraz Dobromir Kożuch. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:01:07
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency