Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GWAŁTOWNIK BOŻY

 • Podtytuł: RZECZ O KS. FRANCISZKU BLACHNICKIM
 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005
 • Barwny, 44 min

Film dokumentalny prezentujący osobę i dzieło wybitnego charyzmatyka polskiego Kościoła - ks. Franciszka Blachnickiego. Jego osoba postrzegana jest poprzez stworzony przez niego Ruch Światło Życie i ruch oazowy, który stał się swoistym fenomenem społecznym na skalę światową. Ks. Franciszek Blachnicki jest kandydatem na ołtarze, aktualnie w Watykanie prowadzony jest ostatni etap procesu beatyfikacyjnego. Film jest też skromną syntezą najnowszej historii Kościoła polskiego (lata 1956 - 1989) przedstawioną poprzez los tego wybitnego kapłana pochodzącego ze Śląska. Warto pamiętać, że ks. Franciszek Blachnicki należy do tych postaci Kościoła polskiego, które wyprzedzały swój czas, tworząc wokół siebie swoistą legendę jeszcze za życia. Film prezentuje najważniejsze etapy z biografii tego człowieka - od Rybnika poprzez Kraków, Katowice, Niepokalanów aż po Krościenko i Carlsberg w Niemczech. O osobie i dziele twórcy polskich oaz i Ruchu Światło Życie mówią między innymi abp Damian Zimoń - metropolita katowicki, historyk dr Andrzej Grajewski i grono najbliższych współpracowników tworzących przed laty ten niezwykły ruch formacyjny współczesnego Kościoła. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2005
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów)-Nagroda Specjalna
2017.02.11 04:02:06
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency