Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JANEK

 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska, Niemcy
 • Rok produkcji:
  2006
 • Barwny, 24 min

Opowieść o losach 11 letniego chłopca wychowywanego przez matkę alkoholiczkę ślepo wierzącą w matrymonialne szczęście. Akcja filmu rozgrywa się w Niemczech.
Obskurne mieszkanie Teresy - matki Janka - w którym co jakiś czas pojawia się nowy mężczyzna, przypomina bardziej coś w rodzaju meliny, niż szczęśliwy dom. Nic więc dziwnego, że tytułowy bohater często odwiedza Antonin'a - komika marzącego o wielkiej karierze artystycznej - u którego znajduje odrobinę wytchnienia i odpoczynku od ciągłego zajmowania się pijana matką. Film nawiązuje do wciąż aktualnych tematów, które ukazują prawdziwe życie ale też wywołują kontrowersje. "Janek" to także dramat chłopca, który próbuje odnaleźć miłość i oparcie w dorosłych. Jego jedynym sposobem na przetrwanie jest ciągłe wkraczanie do świata fantazji i opieka nad rybką, dzięki której nie zatraca w sobie poczucia odpowiedzialności za istoty żywe. Chłopiec nie doznaje od bliskich uczuć. Będąc świadkiem łóżkowych przygód matki, coraz bardziej traci wiarę w nadejście lepszego jutra, w którym zobaczyłby iskierkę sentymentu w świecie dorosłych.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2009
  Warszawa (Najlepsze Niezależne Filmy Świata "Grand Off")-Nagroda
  w kategorii: najlepsza aktorka
 • 2009
  Warszawa (Najlepsze Niezależne Filmy Świata "Grand Off")-Nagroda
  w kategorii: najlepszy aktor
  Paul Merkle
2017.02.11 04:02:20
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski