Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BORY TUCHOLSKIE

w NATURA 2000

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 19 min

Bory Tucholskie są wynikiem działalności człowieka. Paląc i wycinając puszczę pod pola i osady, doprowadził do wyjałowienia gleby i na prawie lotnych piaskach w początkach XIX wieku sadzić można było tylko iglaste gatunki drzew. Tylko one tam przetrwały. Przewodnikiem po Borach Tucholskich będzie nadleśniczy Krzysztof Frydel. Różnorodność biologiczna Borów Tucholskich zależy od stosunków wodnych. Przez ostatnie 20 lat Bory zostały dotknięte klęską suszy; zanikały bagna, mokradła, ale i całe jeziora. Realizowany od kilku lat program małej retencji pozwolił odtworzyć wyschłe jeziora i oczka wodne w części terenu, a co za tym idzie, życie z całym swoim bogactwem wróciło do "wyschniętego" lasu.. Autorzy programu pokażą cenne przyrodniczo ostoje ptactwa i roślin, wpływ człowieka na strukturę lasu, ciekawy układ rzek sandrowych. Rzeki te to ostoje życia. Ogromne znaczenie mają także tamtejsze rezerwaty. Bory Tucholskie są planowanym rezerwatem biosfery. Widzowie dowiedzą się, co ten fakt oznacza dla zarządzających ochroną przyrody, oraz dla ludzi żyjących, pracujących i wypoczywających na tym terenie. Opowiemy też o obawach leśników, czy sieć ekologiczna Natura 2000 pozwoli im gospodarować w lesie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl