Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAK WĘDROWNE PTAKI...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 23 min

W maju 1994 roku wyemitowano reportaż Renaty Lipińskiej pt. "Przypatrzcie się krukom" o założeniu przez księdza Jerzego Zawadzkiego w Suwałkach szkoły dla dzieci cygańskich. Dwóch nauczycieli chciało wtedy posłać te dzieci do szkół publicznych. Reporterka wraca po 12 latach do Suwałk, aby zobaczyć, co osiągnęli ksiądz Zawadzki i nauczyciel Jacek Milecki. Szkoła została przeniesiona do domu parafialnego. Powstaje też niewielki budynek dla przedszkola oraz boisko sportowe. Jest również kilka komputerów. Szkoła liczy już 40 uczniów, których uczy pięciu nauczycieli. Jest to jedyna w tej chwili w Polsce niepubliczna romska szkoła podstawowa. Założyciele i obecny dyrektor szkoły nadal miewają poczucie wykonywania "syzyfowych prac". Kilkoro dzieci z trudem doprowadzonych do poziomu IV klasy wyjechało podczas romskiej emigracji z Polski do Anglii. Za granicą następował wtórny analfabetyzm. Największym osiągnięciem jest fakt, że wśród suwalskich Romów wytworzył się zwyczaj posyłania dzieci do szkół. Przed Cyganami nie ma innej alternatywy niż edukacja. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:02:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych