Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻAGLÓWKĄ PRZEZ BAŁTYK

w WIELKIE UCIECZKI

  • Film dokumentalny - fabularyzowany
  • Rok produkcji:
    2006
  • Barwny. ok. 45 min.

"Kajak" opowiada o beznadziejnej - jak się może zdawać - próbie ucieczki przez Bałtyk do Szwecji na pokładzie małego kajaka żaglowego P35. Na ten szaleńczy krok zdecydowało się dwóch studentów zaprawionych w żeglarstwie, uczących się w morskiej szkole. Był rok 1948, Stanisław Rankin marzył o podróżach na egzotyczne wyspy i obserwował ze zgrozą zamykanie się Polski na świat poza przyjaciółmi ze Wschodu. Dlatego wraz z kolegą obmyślili trasę ucieczki i ruszyli w morze. Sfilmowaliśmy także współczesną próbę sforsowania Bałtyku i zdobycia Szwecji na kajaku. Tym razem wyzwanie przyjął Arek Pawełek, globtroter, znany na przykład z samotnego przepłynięcia Atlantyku pontonem. Towarzyszył mu wyłoniony w castingu młody żeglarz. [TVN]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych