Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DO BRONI!

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 24 min

Strach i bezsilność wkłada ludziom broń do ręki. Jeśli policja nie chce w wielu przypadkach podejmować działań, tłumacząc to "niską szkodliwością społeczną" przestępczego czynu albo brakiem środków czy ludzi, obywatele muszą bronić się sami. Polacy, przestraszeni rosnącą przestępczością, zaczęli się więc prywatnie zbroić. Szybko zareagował na to rynek, oferując im wiele typów broni: od pistoletów i wiatrówek po kusze, od ostrzy ukrytych w parasolach po kastety. Film ten pokazuje różne środowiska i grupy społeczne zainteresowane nabyciem broni lub już tę broń posiadające. Jego autorzy próbują odpowiedzieć na wiele ważnych pytań: do czego może nas doprowadzić zbrojenie się na własną rękę? kto w Polsce ma broń? czy jej posiadanie zmienia nasze podejście do życia i do innych ludzi? czy nie zaczniemy rozwiązywać naszych problemów, strzelając do tych, którzy staną nam na drodze? a wreszcie czy broń rozładowuje agresję, czy też ją potęguje? [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:03:07
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski