Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DRUGIE PODEJŚCIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2006
  • Barwny, 14 min

Portret człowieka, polskiego ciężarowca, medalisty z poprzednich Igrzysk Olimpijskich z 2000 roku, Szymona Kołeckiego. Ogłoszony był nadzieją polskiego sportu. Wszyscy Polacy z niecierpliwością czekali na jego kolejny start na Olimpiadzie w Atenach. Nadzieje kibiców jednak się nie ziściły. Kontrola antydopingowa przeprowadzona na Mistrzostwach Polski w Ciechanowie 26 czerwca 2004 roku stwierdziła, że poziom nandrolonu w jego organizmie został przekroczony. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów natychmiastowo zawiesił zawodnika. Dzisiaj Szymon Kołecki został uwolniony z zarzutów dopingu. Potwierdziły to dwa niezależne źródła. Minimalne przekroczenie nandrolonu mogło być spowodowane zwykłymi lekami. Szymon Kołecki stracił możliwość startu na Olimpiadzie w Atenach. Mógł być to jego ostatni i pożegnalny występ, ponieważ 4 listopada 2005 przeszedł skomplikowaną operacje kręgosłupa. Może ona raz na zawsze zakończyć jego karierę.

Jest to dokument o człowieku, który pomimo przeszkód, problemów zdrowotnych i przeciwności losu dąży konsekwentnie do wybranego przez siebie celu. Jego marzeniem jest zdobycie medalu na następnych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Film pokazuje jego historię, jak jego życie od zawsze związane było z podnoszeniem ciężarów. Obserwujemy w użytych archiwaliach jego rozwój i dochodzenie do mistrzostwa w tej dziedzinie sportu. Towarzyszymy mu od operacji kręgosłupa, do pierwszych możliwych treningów, po drodze rozwiązując i pokonując przeszkody z oskarżeniem o doping. Osią dokumentu i najważniejszą częścią filmu jest jego relacja z synem, który podziwia ojca i towarzyszy mu w treningach. Ojciec pokazuje mu świat i uczy poznawać go przez sport, który jest mu tak bliski. Kiedy w ostatnim zdaniu filmu, Szymon Kołecki mówi, że zrobi wszystko by wystartować na Olimpiadzie w Pekinie, to mu wierzymy i jesteśmy pewni, że może dokonać jeszcze wielkich rzeczy. Kończąc zdanie dopowiada, że jeżeli mu się to nie uda, to nie będzie to dla niego znaczyło koniec świata. Ściska wtedy swojego syna na sali treningowej. Wiemy już, że tradycja podnoszenia ciężarów w jego rodzinie nie zaniknie. Ojciec Szymona Kołeckiego był jego trenerem, teraz może jego syn będzie zawodnikiem i dokona równie wielkich rzeczy jak jego ojciec? W filmie pojawiają się także zdjęcia kreacyjne, inscenizowane, wizualizujące jego chęć powrócenia do dobrej formy, archiwalia domowe i telewizyjne.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:03:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski