Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Z PAMIĘTNIKA MEJ DUSZY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1995
  • Barwny, 49 min

Filmowy portret Marka Grechuty, wrażliwego artysty, żyjącego w kręgu muzyki i poezji, stworzony w 1995 roku.
Aby zaśpiewać poezję, trzeba mieć duszę, twierdzi występująca w filmie Dorota Pomykała.
Marek Grechuta debiutował z zespołem Anawa w 1967 roku na VI Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie. Słuchacze zachwycali się świeżością piosenek w jego wykonaniu ich klimatem i bogactwem oprawy muzycznej. "Tango Anawa" podbiło publiczność wdziękiem i bezpretensjonalnością. Od tamtego czasu artysta wydał kilkanaście płyt i trzy tomiki wierszy.
Autora filmu fascynuje artystyczna dusza poety - piosenkarza, żyjącego z lekkim dystansem do spraw przyziemnych. Szeroko poprowadzona narracja, wypowiedzi znanych artystów, bogato okraszone poetycko-muzycznymi wspomnieniami twórczości Grechuty w pełni charakteryzują jego osobowość, talent i artystyczny dorobek.
Zakończenie filmu stanowi zrealizowany w Lanckoronie teledysk do najnowszej w tamtym czasie piosenki Marka Grechuty. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:34:37
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman