Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DNO PIEKŁA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1989
  • Barwny, 60 min

Wnikliwa analiza epoki stalinowskiej widzianej oczami polskiego reżysera-żołnierza, oficera II Armii Wojska Polskiego, Macieja Sieńskiego. Maciej Sieński, oficer II Armii Wojska Polskiego, choć reżyserii uczył się w Studiu Filmów Rysunkowych w Łodzi, całą swoją twórczość poświęcił dokumentowi. Uczestnik kampanii wrześniowej w swoich filmach szczególne miejsce poświęcał zagadnieniom konfliktów międzynarodowych i historycznemu znaczeniu wojen. Interesował go również problem systemów totalitarnych - przyczyny ich powstawania i mechanizmy, jakimi się posługują. O tym m.in. opowiada jego zapomniany dokument "Dno piekła", który jest analizą epoki stalinowskiej. Twórca, rozpoczynając swoje rozważania od czasu, kiedy Józef Stali w 1928 roku ponownie został wybrany sekretarzem generalnym Wszechzwiązkowej Partii Komunistycznej (bolszewików), portretuje tę dziwną i straszną epokę niekończącej się walki z coraz bardziej fikcyjnymi wrogami państwa z czasem nazwanymi "wrogami ludu".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:03:32
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor