Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BUSZUJĄCY W BOGU

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1994
 • Barwny, 34 min

Reportaż przedstawia on problem powstawania i działalności sekt religijnych w Polsce oraz wszelkie implikacje społeczne stąd wynikające. Przygotowania do realizacji trwały blisko trzy miesiące, autorzy przejeździli setki kilometrów po Polsce, zbierając relacje, materiały i świadectwa. Obraz wyłaniający się z wypowiedzi byłych członków sekt, rodziców i specjalistów raz przede wszystkim z materiałów zarejestrowanych w ośrodkach nowych ruchów religijnych jest alarmujący. W dobie gwałtownej transformacji społeczno-ustrojowej, gwałtownie też narosło zjawisko dotąd w Polsce nieznane, a zataczające coraz szersze kręgi. Podstawowym pytaniem stawianym przez autorów jest, jak można - nie rezygnując z zasad tolerancji i wolności wyznania - uchronić młodzież przed działaniami religijnych hochsztaplerów. Reportaż zbudowany jest z trzech części, opisujących trzy ruchy religijne, zasadniczo reprezentatywne dla wielu innych, o podobnych celach i metodach działania, oraz części archiwalnej, dokumentującej działalność sekt religijnych na świecie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1994
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda Główna
 • 1994
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda Główna
2017.02.11 04:03:36
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency