Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

EXODUS. ROBERT BRYLEWSKI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1997
  • Barwny, 54 min

Filmowa opowieść o kultowej postaci polskiej muzyki alternatywnej, Robercie Brylewskim, w kontekście wydarzeń z lat 80. i 90. Ten niespokojny klasyk rocka, współtwórca, m. in. zespołów Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael i Armia, mówi o swojej aktywności muzycznej, o źródłach inspiracji i bodźcach skłaniających go do zawiązywania wciąż nowych formacji, szukania nowych rozwiązań i awangardowych brzmień. Opowie także o swoim najmłodszym "dziecku", grupie Falarek, oraz o pracy w Studiu "Złota Skała", będącym niezależną wytwórnią fonograficzną. Program porusza wiele tematów, przedstawia wiele wątków, m. in. Tomasz Lipiński opowiada o powstaniu Brygady Kryzys, Kazik Staszewski o peerelowskim środowisku muzyków alternatywnych, Viviana Brylewska o wspólnych kreacjach z grupą Izrael, aktywność Brylewskiego w muzyce techno komentuje Paweł "Kelner" Rozwadowski. Obecność Roberta Brylewskiego na polskiej scenie muzycznej analizuje Marcin Krzyżanowski. Uzupełnieniem tych i innych wypowiedzi są materiały archiwalne: fragmenty filmów, teledysków, koncertów oraz animacje komputerowe Roberta Brylewskiego. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.01.16 00:10:45
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman