Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MUNDIAL BIAŁO-CZERWONYCH: TRZEJ PRZYJACIELE Z BOISKA

  • Film dokumentalny
  • Rok produkcji:
    2006
  • Barwny, 48 min

Film dokumentalny prezentujący udział polskich piłkarzy w Mundialu w Niemczech.
Występ ten jest prezentowany przez pryzmat przygotowań, gry i przeżyć trzech przyjaciół z boiska - napastnika, bramkarza i pomocnika. Kamera towarzyszy trzem wybranym piłkarzom od momentu przedmundialowych przygotowań do ostatniego dnia występu Polaków na Mistrzostwach Świata.
Tytułowi trzej przyjaciele z boiska to także trzech uczniów szkoły o profilu sportowym, zafascynowanych piłką nożną i marzących o wielkiej, reprezentacyjnej i międzynarodowej karierze. Ich spojrzenie na Mundial to kolejny element filmu.
Film przedstawia również fenomen kibicowania reprezentacji. Kamera towarzyszy grupie polskich fanów, podążających za reprezentacją - ukazując ich radość, zawody, rozterki i niepokoje.
Niezwykłe, mundialowe przeżycia towarzyszą też pewnemu polsko - niemieckiemu małżeństwu z Dortmundu. Mąż - Polak kibicuje Polakom, żona - Niemka - Niemcom. Los chciał, że oba zespoły spotkały się na mistrzostwach, co powoduje konflikt interesów dwojga małżonków.
Motywem przewodnim filmu jest piosenka "Trzej przyjaciele z boiska (pomocnik, bramkarz, napastnik)" w nowoczesnej, rockowej aranżacji popularnego zespołu IRA. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:04:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski