Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

S@SIEDZI. W GRUPIE RAŹNIEJ

  • Telenowela dokumentalna
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, odcinki x ok. 22 min

Bohaterowie dokumentu to młode pary znajdujące się na początku swej życiowej drogi. Dotychczas się nie znali. Zupełnie obcych sobie ludzi połączyło marzenie o własnych czterech ścianach. Życie w wynajętych mieszkaniach zaczęło im zbyt ciążyć. Największą przeszkodę stanowiły ogromne koszty wynajmu i brak pełnej swobody. Zapragnęli więc pójść w końcu na swoje, móc decydować o własnych sprawach. Poznajemy Anię i Krystiana, Kasię i Szymona, Agnieszkę i Łukasza, zwanego "Diablo", Jolę i Irka, Bożenę i Marcina, Magdę i Przemka. Jesteśmy świadkami ich pierwszych kontaktów, śledzimy pierwsze spotkania, wizyty na budowie, rozmowy pełne optymizmu, ale czasem też uzasadnionych obaw. Bohaterowie dokumentu tworzą grupę tzw. niemczańskich, czyli lokatorów budynku przy ulicy Niemczańskiej we Wrocławiu. Wszystko zaczęło się od zamieszczenia przez "Diablo" na forum "Gazety Wyborczej" pytania o developera, u którego zamierzał kupić mieszkanie. Reakcja internautów była natychmiastowa. Bardzo szybko na forum pojawiła się Aneta, potem Krystian, którzy - jak się okazało - kupują mieszkanie w tym samym budynku. Trwa wymiana korespondencji. Wreszcie pojawia się propozycja spotkania w tzw. realu. Kiedy w "Gazecie Wyborczej" ukazuje się artykuł na ich temat, sprawa nabiera jeszcze większego rozgłosu. O spotkaniach "swoich" sąsiadów dowiadują się z gazety inni przyszli lokatorzy domu przy Niemczańskiej. Szybko dołączają do grona bardzo zżytych już znajomych, zawiązują się nowe przyjaźnie. A spotkania w sprawach służbowych szybko przeradzają się w przyjacielskie biesiady, podczas których rozmawia się nie tylko o rozpoczynającej się budowie, ale także o sprawach osobistych, o swoich kłopotach, radościach, problemach. Wspólna wizyta na budowie budzi u wszystkich podobne rozczarowanie. Rzeczywistość okazuje się znacznie skromniejsza niż wyobraźnia i marzenia. Na tym polu powstawać będą jeszcze nie raz nieporozumienia i konflikty. Przyszli mieszkańcy nie poddają się jednak, w grupie jest raźniej, są przekonani, że razem mogą wyegzekwować od developera więcej niż w pojedynkę. Całość komentuje dziennikarka "Gazety Wyborczej", autorka artykułu o zjawisku "niemczańskich".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:04:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman