Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KONSTELACJE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2006
  • Barwny, 52 min

Bert Hellinger to niemiecki psychoterapeuta, twórca nowatorskiej metody naprawiania więzów rodzinnych. Dla jednych jego odkrycia są rewolucją, dla innych hochsztaplerstwem... Dla dwójki bohaterów tego filmu są jedyną nadzieją na rozwikłanie ich problemów. Środowisko psychologów dystansuje się od 88-letniego dziś Berta Hellingera, który nigdy nie ukończył żadnej uczelni, za to spędził ćwierć wieku w zakonie, a 16 lat na misji wśród Zulusów. Nie przeszkadza to jednak ludziom szukającym pomocy u kontrowersyjnego terapeuty. Wciąż znajdują się chętni na udział w jego warsztatach, na których w życie wcielana jest osławiona metoda konstelacji rodzinnych. Hellinger wybiera spośród uczestników zajęć osoby mające reprezentować członków rodziny pacjenta. Zgodnie ze swoją teorią "wiedzącego pola", terapeuta przekonuje, że obcy człowiek postawiony symbolicznie na miejscu bliskiej pacjentowi osoby, zaczyna odczuwać dokładnie to samo, co reprezentowany. Wszystko to zaś służyć ma odbudowaniu i uporządkowaniu popsutych relacji z bliskimi. "W konstelacjach rodzinnych dochodzi do tajemniczego ruchu. Jest to ruch duszy, zawsze w tym samym kierunku. Łączy to, co było rozdzielone" - mówi o swojej metodzie Hellinger. Jarek pochodzi z Trójmiasta, coraz trudniej dogaduje się ze swoją partnerką Agnieszką, którą poznał na warsztatach buddyjskich. Druga bohaterka filmu jest Niemką, na co dzień mieszka w Dreźnie. Oboje postanawiają szukać u Hellingera sposobów na rozwikłanie problemów w życiu osobistym. Zanim wezmą udział w warsztatach, poznajemy ich ich życie, przyjaciół, a wreszcie i dręczące ich kłopoty. Czy kontrowersyjna terapia skutecznie odmieni ich los? Chociaż spotykamy ich także już po zakończeniu "konstelacji", cała ta historia pozbawiona jest jednoznacznych rozstrzygnięć.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:04:53
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych