Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYPRACOWANIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 49 min

Stronice brulionów w kratkę gęsto zapisane przez uczestników terapii. To swoista spowiedź na piśmie bohaterów filmu, którzy są uzależnieni od alkoholu. Na papier przelewają gorzkie myśli, wyrażają żale za swoje niegodziwe postępki. Piszą o problemach emocjonalnych, o przegranym życiu, rozbitych rodzinach i alkoholowych "ciągach". Są bezradni wobec nałogu, który zawładnął ich życiem, przesłonił inne, ważniejsze sprawy. Piszą o swojej niemocy i bezsilności. Poprzez pisemne zwierzenia chcą wyrzucić z siebie złość, zagłuszyć ból, przeprosić za krzywdy, które wyrządzili swoim bliskim. Często ta ich walka pozostaje daremna, jest z góry skazana na niepowodzenie. Próbują jednak, a udaje się tylko nielicznym. Stowarzyszenie-Klub Rodzin Abstynenckich "Serce" organizuje spotkania terapeutyczne dla osób uzależnionych, próbujących wyrwać się ze szponów nałogu. Jedną z metod, i to skuteczną, walki z alkoholizmem, jest terapia, polegająca właśnie na pisaniu wypracowań. Autentyczni uczestnicy terapii zgodzili się na realizację zdjęć, na wystąpienie przed kamerami. Opowiadają swoje historie, czytają na głos często bardzo osobiste zwierzenia o bolesnych przeżyciach, wyjawiając w ten sposób najskrytsze myśli, sekrety i uczucia. Ich smutne wynurzenia przeplatają zdjęcia z pracy policji i karetek, przywożących do izby wytrzeźwień, agresywnie zachowujących się pijanych "klientów" - obu płci. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:05:01
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency