Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

8 KONTYNENT

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska, Niemcy
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 3 części x ok. 52 min

Część 1 POSZUKIWACZE PRZYGÓD I KOZACY: Rosja, wiek XVI. Czasy Iwana Groźnego. Przyszłe imperium dopiero się rodzi. Na mapie świata istnieje jedynie niewielkie Księstwo Moskiewskie. Iwan marzy o budowie wielkiego mocarstwa. Jego ambicją i celem staje się podbój ziem położonych na wschodzie. Car szuka sprzymierzeńców. Jego sojusznikiem staje się klan Stroganowych - najpotężniejszy ród ówczesnej Rosji. Stroganowowie tworzą prywatną armie złożoną z Kozaków, pod dowództwem legendarnego Jermaka. Jermak wraz ze swoimi wojownikami przekracza Ural i staje się pierwszym zdobywcą Syberii. Jego żołnierze docierają do najdalej położonych zakątków Syberii - do Władywostoku i w rejon Cieśniny Beringa. Rosja staje się imperium.
Część 2 NAUKOWCY I PODRÓŻNICY: Rosja, początek XVIII wieku. Czasy Piotra Wielkiego. W Europie Zachodniej trwa epoka oświecenia. Ale Rosja zdaje się nie dostrzegać zachodzących na świecie zmian. Car Piotr postanawia zmienić ten stan rzeczy. Jego ambicją staje się budowa nowoczesnego państwa. Władca powołuje do życia Rosyjską Akademią Nauk. Na jego zaproszenie do Petersburga przybywają najwybitniejsi naukowcy z całej Europy. Ich celem jest dokładne zbadanie i opisanie ziem należących do cara. Uczeni, na czele z Witusem Beringiem przemierzają Syberię. Powstają drobiazgowe mapy wschodnich rubieży Rosji. Naukowcy stają się nowymi zdobywcami syberyjskich bezkresów. Rosja zostaje odkryta i zbadana. Imperium ujawnia swoje prawdziwe oblicze.
Część 3 ŻOŁNIERZE I ZESŁAŃCY: Rosja, koniec XIX wieku. Czasy Aleksandra III. Świat wszedł już dawno w epokę industrializmu. Rosja tkwi w czasach chłopów pańszczyźnianych i gospodarki rolnej. Jej wielkość nie wystarcza już, by zachować status imperium. Niezbędne są zmiany. Aleksander III decyduje się na jedno z największych przedsięwzięć w historii kraju - rozpoczyna budowę Kolei Transsyberyjskiej. Ma ona zapoczątkować okres prosperity Rosji i wzmocnić carską władzę. Budowa pochłania tysiące ofiar. Taka jest cena jaką naród rosyjski musi zapłacić za industrializację kraju. Niedługo po otwarciu kolei wybucha wojna japońsko-rosyjska. Rosja podupada.Kończy się imperium carów. Pojawia się widmo komunizmu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.12.09 00:07:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych