Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

INTRUZ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2006
 • Gatunek:
  Film przyrodniczy
 • Barwny, 24 min

Wypełniony znakomitą muzyką oryginalny dokument pokazuje świat podwodnej fauny i flory, który powoli chyli się ku upadkowi. Niezwykły dokument Andrzeja Misiuka rozgrywa się pod powierzchnią wody, w świecie ryb i rafy koralowej. Twórca upaja widza pięknem podwodnego świata, ale również zwraca uwagę na powolne umieranie tego ekosystemu. Zagrażają mu nie tylko katastrofy ekologiczne i przemysł, ale również działalność człowieka w skali mikro. Nawet płetwonurkowie, którzy w bezmyślny sposób niszczą rafę koralową, przyczyniają się do zachwiania równowagi w morskim świecie. "Intruz", nazywany dokumentalnym protest-songiem (w filmie wykorzystano piękną muzykę klasyczną, która zastępuje dialogi i komentarz), jest apelem do szerokiej publiczności, aby zajęła stanowisko w sprawie ochrony podwodnego życia. [Plenete]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2006
  Nowogard (Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego "Ekofilm")-Nagroda Ministra Środowiska
  za "pokazanie piękna podwodnego świata i pobudzenie do refleksji o działaniu człowieka w naturze"
2018.09.12 00:18:26
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency