Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚMIERĆ Z LUDZKĄ TWARZĄ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2006
  • Czarno-biały + barwny (negatyw: Kodak), 69 min

Krematorium w Ostrawie. Pracujący tu ludzie o śmierci mówią bez większych emocji. Opowiadają o rodzajach trumien i urn, a także o procesie kremacji. Kamera rejestruje moment, w którym ciało zmarłego wprowadzane jest do pieca krematoryjnego, oraz moment przesypywania popiołu do urny oznaczonej odpowiednim numerem, kolejnym w wielkiej machinie śmierci. Dokument mówi też o ludzkiej ciekawości, która nie zna granic. Ludzie często chcą widzieć, co stanie się z nimi, kiedy oni nie będą już mogli o sobie decydować. Okazuje się, że do śmierci, podobnie jak do wielu innych rzeczy, można się po prostu przyzwyczaić, nauczyć się z nią obcować na co dzień. Cóż innego z resztą pozostaje pracownikom krematoriów czy zakładów pogrzebowych. Dla nich jest to przecież zwyczajne miejsce pracy, dla nas miejsca, o których wolimy nie pamiętać.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:05:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor