Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ASTRONAUCI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1997
  • Barwny, 25 min

Spotkanie dwóch legendarnych astronautów: generała Thomasa Stafforda i generała Aleksieja Leonowa podczas spływu Dunajcem w czasie Światowego Zjazdu Uczestników Lotów Kosmicznych. Astronauci wspominają pierwsze wyprawy w kosmos, opowiadają o najniebezpieczniejszych i najzabawniejszych przygodach. Aleksiej Leonow jest pierwszym człowiekiem, który w 1964 roku opuścił wahadłowiec i przez 12 minut przebywał w otwartej przestrzeni kosmicznej. Thomas Stafford był dowódcą statków Gemini 9 i Apollo 10, lot tego ostatniego poprzedził lądowanie na Księżycu. Przyjaźń astronautów datuje się od wspólnego lotu Sojuz - Apollo w 1975 roku, obydwaj pełnili funkcję dowódców. Ich opowieści nie tylko odzwierciedlają czterdziestoletnią historię astronautyki, są także zapisem niezwykłych splatających się ze sobą życiorysów, które łączy odwaga, wyobraźnia i pasja poznania kosmosu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:06:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor