Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIECI PIRAMIDY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Barwny, 27 min

Film dokumentalny opowiadający o życiu na popegeerowskich terenach na północy kraju, gdzie po upadku systemu dorośli czują się oszukani i nie potrafią znaleźć nowych perspektyw. Bezrobocie i trudna sytuacja na tych terenach, sprawiły, że stracili kontrolę nad swoim życiem i popadli w marazm. Obojętnie przyglądają się tłumom turystów, którzy przyjeżdżają zwiedzać pamiątki po przedwojennych pruskich wielmożach tych ziem. Największą popularnością cieszy się grobowiec w kształcie piramidy wybudowany przez rodzinę Farenheitów. Okazję, której nie dostrzegli rodzice, zauważyły dzieci. Chcąc polepszyć los swoich rodzin, postanowiły wykorzystać spuściznę historyczną i zaczęły najmować się jako przewodnicy turystyczni. Dzięki tej pracy nie tylko wspomagają rodzinne budżety i zdobywają fundusze na własne przyjemności, ale także uczą się historii i języków obcych. Dzieci nie tylko poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, ale przede wszystkim wspierają się nawzajem, mając nadzieję na lepszą przyszłość. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2007
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Nagroda im. Aleksandra Kamińskiego
 • 2007
  Kielce (Ogólnopolski Przegląd Filmów z zakresu oświaty zdrowotnej)-Wyróżnienie Honorowe Komisji Artystycznej
2023.01.18 01:15:24
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.