Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OSTATNI REJS "GRAFA ZEPPELINA"

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 24 min

Ponad 60 lat od zakończenia II wojny światowej udało się rozwiązać jedną z największych tajemnic działań wojennych na Bałtyku: miejsce spoczynku legendarnego lotniskowca III Rzeszy "Grafa Zeppelina". Na wrak największego z zatopionych na Bałtyku okrętów natrafiono przypadkiem, podczas poszukiwań złóż ropy naftowej. Film opowiada o niezwykłej historii lotniskowca, który miał stać się dumą III Rzeszy i odmienić losy wojny na morzu. Mimo że został ukończony, nigdy nie rozpoczął służby, zaś jego powojenne losy, gdy okręt został wcielony do floty radzieckiej, dotąd owiane były tajemnicą. Z czasem pojawiało się coraz więcej niepotwierdzonych hipotez. Dopiero odkrycie wraku pozwoliło dopisać ostatni rozdział jego historii.
Autorzy filmu towarzyszyli naukowcom - hydrografom z Urzędu Morskiego i Marynarki Wojennej podczas wypraw na pozycje wraku oraz badań zmierzających do identyfikacji znaleziska. Duża głębokość (86 metrów) i niespokojne morze nie ułatwiało zadania, mimo to udało się ostatecznie potwierdzić odnalezienie "Grafa Zeppelina", a pojazd podwodny Marynarki Wojennej ROV wykonał pierwsze w historii zdjęcia spoczywającego na dnie olbrzyma. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:07:39
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl