Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PO PROSTU... KRYSTYNA FELDMAN

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2006-2007
  • Barwny, 58 min

Sylwetka aktorki Krystyny Feldman, nazywanej "królową drugiego planu". Artystka przez lata grała epizody w filmie i teatrze i dopiero w wieku 84 lat zagrała główną rolę Nikifora w filmie "Mój Nikifor" Krzysztofa Krauzego. Za tę wspaniałą kreację dostała nagrody na całym świecie. Odniosła sukces, udowadniając, że nigdy nie jest za późno i warto czekać na tę najważniejszą rolę.
Krystyna Feldman debiutowała przed wojną we Lwowie, po wojnie grała w teatrach w Opolu, Szczecinie, Jeleniej Górze. Ostatnie lata spędziła w Poznaniu i to był jej najdłuższy "przystanek".
W filmie opowiada o swoim życiu prywatnym, o swoim traktowaniu zawodu, o tym, jak pracuje nad rolami. Autorzy dokumentu obserwowali ją podczas prób do ostatniego spektaklu "I to mi zostało". Było to w grudniu 2006 r. Ostatnie rozmowy z bohaterką filmu zostały zarejestrowane 9 stycznia 2007 r. Dwa tygodnie później, 24 stycznia 2007 aktorka odeszła na zawsze. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.12.30 00:08:50
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski