Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"OPOWIEM CI JAK WRÓCĘ"

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 55 min

Romek (Roman Paszke) popłynie na katamaranie, który jest typem łodzi żaglowej najszybszym, ale również nieprzewidywalnym; nie wiadomo, jak się może zachować w ekstremalnych sytuacjach. Ten rejs będzie się składał z samych nieprzewidywalnych sytuacji. Romek będzie wobec tych sytuacji sam. A przecież miał tak wygodnie na lądzie. Tylko że ta wygoda na lądzie to dla niego za mało. Musiał ją uwiarygodnić ekstremalnym przedsięwzięciem. Musiał ją uwiarygodnić ryzykiem. Szalę wygodnego życia musiał przeważyć szalą, na której położył ryzyko śmierci. Temu ryzyku ma przeciwdziałać najnowocześniejsza technologia, najwytrzymalsze materiały, skomplikowana elektronika. Ale zawsze jest tak, że po jednej stronie jest zawodna technologia, a po drugiej samotny człowiek, który musi być niezawodny. Czy jego samotna wyprawa dojdzie do skutku? [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:08:05
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency