Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRĄG RODZICÓW

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 45 min

Wśród nich są także niewinne dzieci, których śmierci nie da się w żaden sposób uzasadnić. Nie ma też słów, które opisałyby rozpacz ich rodziców. Żal, nienawiść, rozpacz i bezsilność - to uczucia, z którymi muszą nauczyć się żyć. Ich dzieci odeszły, ale oni pozostali. I to właśnie o nich jest ten dokument. To zapis rozmów z Palestyńczykami i Izraelczykami, którzy w wojnie stracili swoje dzieci. Każdy z bohaterów opowiada własną historię. W jednym są jednak zgodni - czas nie goi ran. I jedni i drudzy chcieliby zakończyć tę wojnę, wybaczyć sobie nawzajem, ale nie jest to takie proste. Jeśli tobie sprawił ktoś ból, ty zrób mu to samo - takie myślenie nie sprzyja rozwiązywaniu konfliktów. Mimo to zrozpaczeni rodzice potrafią być ponad tym, potrafią się zjednoczyć, tworząc swoistego rodzaju krąg naznaczonych. Trudno im mówić, ale mówią, trudno im słuchać, ale słuchają. Wspólnie próbują odnaleźć drogę do pokoju, bo tylko pokój uchroni niewinne dzieci od śmierci.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:09:15
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman