Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DAHAB. MEKKA PŁETWONURKÓW

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Barwny, 2 części x ok. 25 min

Dahab to nadmorska miejscowość turystyczna w Egipcie, położona 80 km na północ od Sharm El Sheikh, obfitująca we wspaniałe rafy koralowe, ciągnące się przez całą długość wybrzeża - mekka dla miłośników nurkowania i snorkelingu. "Dahab znaczy złoto, ale to złoto trzeba tutaj umieć dostrzec" - mówi Ryszard Barańczuk, polski płetwonurek, instruktor międzynarodowego stowarzyszenia PADI. Każdy, kto tam był, przyznaje, że jest to miejsce cudowne i niezwykłe. Według niektórych Dahab uzależnia... W latach 60-tych i 70-tych XX wieku ta mała beduińska wioska przyciągała hipisów, dopiero później pojawili się pierwsi nurkowie. Charakterystyczna atmosfera luzu pozostała tu niezmieniona, co jednych zachęca, a innych odstrasza. Dostęp do rafy koralowej jest łatwy od samego brzegu, co powoduje, że nurkować można zaraz po wejściu do morza, bez konieczności odpływania na łodzi, daleko od linii brzegowej. Dahab oferuje płetwonurkom ok. 20 wspaniałych miejsc do nurkowania, a najbardziej znane to Canyon, Bells i legendarna Blue Hole - olbrzymia dziura w rafie, miejsce magiczne i kultowe dla wielu nurków, ale też miejsce, gdzie wydarzyło się wiele śmiertelnych wypadków. Dlatego wprowadzono tu obostrzenia - nurkowie rekreacyjni mają pozwolenie schodzić tylko do ściśle określonych głębokości, a jedynie uprawnieni i przygotowani sprzętowo nurkowie techniczni mogą pływać głębiej. W Dahab istnieje wiele baz nurkowych, w tym kilka polskich, oferujących nurkowanie rekreacyjne, techniczne i jaskiniowe. Jest to raj zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych amatorów podwodnej przygody. Można tu też przejść wszelkiego rodzaju szkolenia i otrzymać patenty instruktorskie. "Dahab to wspaniale miejsce, nie tylko do nurkowania. Dzięki temu, że jest oddalone od cywilizacji, odnajdujemy tu spokój i ciszę, które coraz trudniej znaleźć gdziekolwiek indziej, a specyficzna atmosfera tego miejsca daleka jest od atmosfery typowego kurortu" - twierdzi Ryszard Barańczuk.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2007
  Belgrad (Międzynarodowy Festiwal Filmów Podwodnych)-III Nagroda
2017.02.11 04:09:17
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency