Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIASTO NAD RZEKĄ CZARNEGO SMOKA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2006
 • Barwny, 43 min

Na dalekim wschodzie, tuż przy granicy rosyjsko-chińskiej, w położonym nad Amurem Błagowieszczeńsku, życie toczy się swym niespiesznym rytmem. Mroźne, ciche noce przerywają tylko od czasu do czasu, wystrzały rac nad rzeką - to Chińczycy próbują nielegalnie przedostać się przez granicę - skutą lodem rzekę Czarnego Smoka.
Założona przez zesłańców w XIX wieku osada, jest dziś miastem kontrastów i historycznych paradoksów. Błagowieszczeńsk - po rosyjsku oznacza Zwiastowanie. I choć nazwy tej nigdy nie zmieniły nawet sowieckie władze; niejako zapominając o tym ponad 200-tysięcznym mieście, tu nadal z pompą świętuje się obchody 1-maja a Młode Pary podjeżdżają ślubnymi orszakami i składają kwiaty pod licznymi pomnikami Lenina.
To miejsce, w którym zatrzymał się czas, miasto w którym wodę nosi się ze studni i gdzie ludzie mieszkają w ponad 100-letnich, drewnianych domach zbudowanych między innymi przez zesłańców z Polski.
10 dni Koleją Transsyberyjską przez Rosję, 10 lat pomiędzy ludźmi, na których piętno odcisnął poprzedni system. Człowiek, który został tu wysłany do pracy z Polski niemal wbrew sobie, ale który dziś twierdzi, że właśnie tu jest jego miejsce.
Opowieść o mieście i ludziach, których obserwujemy podążając za misjonarzem - Ojcem Tomaszem Klawoniem. Obszar parafii, którą prowadzi razem z czterema współbraćmi, jest większy od terytorium Polski.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2007
  Białoruś (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Programów TV "Magnificat")-Nagroda Specjalna
2017.02.11 04:09:35
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych