Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JUAREZ, MEXICO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004

Godzinny film dokumentalny o jednej z najbardziej tajemniczych zagadek kryminalnych współczesnego świata. Juarez to miasto na granicy Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Jest siedzibą jednego z największych karteli narkotykowych w Meksyku. W tym dwumilionowym meksykańskim mieście od ponad dziesięciu lat, w zagadkowych okolicznościach, giną młode kobiety. Ofiarami są dziewczęta, które przyjeżdżają do Juarez z biedniejszych rejonów Meksyku w poszukiwaniu pracy w fabrykach wielkich koncernów amerykańskich. W Juarez zamordowanych zostało już kilkaset dziewcząt. Okoliczności wszystkich morderstw są podobne, są to zbrodnie seryjne. Autorzy filmu rozmawiają z ludźmi zaangażowanymi w próbę rozwiązania zagadki brutalnych zbrodni. W filmie występują jedni z najlepszych profilantów z FBI - Robert Ressler i Candice Scrapec. Film jest odpowiedzią na pytanie kto stoi za morderstwami młodych dziewcząt w Juarez i dlaczego mordercy pozostają bezkarni.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 04:09:50
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski