Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOBIETY PACHNĄCE KAWĄ I PERFUMAMI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 20 min

Kobiety z kopalni Rydułtowy-Anna założyły Związek Kobiet w Górnictwie, pierwszą tego typu organizację w Polsce, a nawet w całej Europie. Mimo że środowisko górników jest bardzo hermetyczne i kobietom trudno się w nim przebić, podjęły one decyzję zjednoczenia się i wspólnej walki o swoje prawa w zawodzie, stereotypowo zarezerwowanym wyłącznie dla mężczyzn. Związek Kobiet w Górnictwie okazał się nie tylko organizacją firmową załatwiającą sprawy biurowe i formalne. Panie, które czynnie w niej działają, zaprzyjaźniły się, stworzyły coś więcej niż tylko kolejny związek. Spędzają razem czas również po pracy, wspierają się, pomagają sobie, co jest szczególnie ważne na Śląsku, gdzie kobietom pod wieloma względami żyje się trudniej niż mężczyznom. Bohaterki filmu to kobiety, które bardzo ciężko pracują w kopalni, utrzymują rodziny, same wychowują dzieci, nocami i w weekendy jeszcze się dokształcają. Mimo trudnej sytuacji osobistej mają rozliczne plany i marzenia. Nie czekają na to, co przyniesie im los, lecz biorą sprawy w swoje ręce. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:09:51
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski