Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PONAD CHODNIKAMI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 23 min

17 - letni Andrzej Busse mieszka z rodzicami w Szklarskiej Porębie w niewielkim domu z ogródkiem. Rodzina żyje skromnie, wszyscy utrzymują się z niewielkiej emerytury ojca i dorywczych prac. Andrzej jest szczupły, zamknięty w sobie, wrażliwy, z burzą kręconych włosów. Matka mówi o nim "Janko muzykant", bo chłopak od dzieciństwa gra na fortepianie. Żeby dojechać do szkoły, musi wstawać o 5 rano, po lekcjach w liceum idzie jeszcze do szkoły muzycznej. Do domu wraca często po 20 i do późnej nocy ćwiczy na zdezelowanym pianinie, stojącym w tym samym pomieszczeniu, w którym rodzina je posiłki, ogląda telewizję. Andrzej rzadko się odzywa (w filmie nie powie ani jednego słowa). Do komunikowania się ze światem służy mu muzyka. Najbardziej lubi grać Chopina, którego interpretuje na swój niepowtarzalny sposób, w tej muzyce pulsują wszystkie jego emocje. Pewnego dnia chłopak otrzymuje zaproszenie na warsztaty muzyczne "Agrafka muzyczna" organizowane przez fundację J & S Pro Bono Poloniae. Spotyka tam swojego mistrza - węgierskiego pianistę Szabolcsa Esztenyi grającego muzykę współczesną. Jest pod wielkim wrażeniem jego osobowości, w skupieniu słucha jego uwag. Później, razem z trzydziestką rówieśników z całej Polski, przygotowuje swój pierwszy duży koncert w studiu radiowym. Ojciec Andrzeja siedzi dumny w pierwszym rzędzie, słuchając występu syna. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:09:52
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor