Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRONIKI ZAPOWIEDZIANEJ ŚMIERCI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Barwny, 3 odcinki x ok. 44 min
  Odcinek 1: Oni chcą mnie zabić.
  Odcinek 2: Panowie ze Służby Bezpieczeństwa.
  Odcinek 3: Walczyłem do końca.

Styczeń 1989 roku. W ciągu dziesięciu dni w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach umiera dwóch kapłanów: ksiądz Stefan Niedzielak z Warszawy i ksiądz Stanisław Suchowolec z Białegostoku. Sześć miesięcy później obok dworca w Krynicy Morskiej zostają znalezione zwłoki księdza Sylwestra Zycha. Wszystkie trzy zgony łączą okoliczności "zapowiadające" śmierć każdego z kapłanów i umorzone śledztwa.
"Oni chcą mnie zabić" to opowieść o księdzu Stefanie Niedzielaku, "Panowie ze Służby Bezpieczeństwa" jest filmem poświęconym śledztwu w sprawie śmierci księdza Stanisława Suchowolca, "Walczyłem do końca" opowiada o życiu i śmierci księdza Sylwestra Zycha.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów)-Wyróżnienie
  w kategorii filmu dokumentalnego; za "ukazanie prześladowań księży przez komunistyczną SB w latach 80-tych XX wieku na przykładzie zabójstwa ks. Stefana Niedzielaka, kapelana Rodzin Katyńskich"
2017.02.11 04:11:12
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl