Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PIERWSZE

w DEKALOG... PO DEKALOGU

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 30 min

Kolorowa karuzela świata kręci się coraz szybciej, przynosząc istny kalejdoskop doznań i wywołując kaskadę pragnień. Zabiegani i zagubieni w codzienności, zapominamy nie tylko o innych, ale nawet o sobie. W programie: historia Maćka - uśmiechniętego, energicznego socjologa z Gdańska. Pozornie nie ma w niej nic niezwykłego. Jak to w życiu: rozmowy, spotkania, pytania, wątpliwości. Czasem banalne, czasem ważne. Rytuał codziennych uników 30 - latka, który zmaga się z poczuciem winy i mozolnie pokonuje własne kompleksy i lęki. To film o codziennej tęsknocie, o dojmującej samotności w świecie wiary i uczuć, o poszukiwaniu Boga. "Ja się boję Pana Boga" - często powtarza Maciek. Całe 4 lata spędził w seminarium, z którego odszedł, gdy... się zakochał. Porzucił Boga dla kobiety. Potem zostawił ją dla innej. Jak to w życiu. Stwarzał sytuacje, budował więzi, a potem znikał. Może dlatego boi się Boga, ale pragnie Go odnaleźć i zrozumieć. Pomimo że czuje się opuszczony. Może to za karę? To film o zwątpieniu, które nie oznacza braku, ale bardzo ludzką słabość wiary. "Mój Bóg jest pełen sprzeczności, czasem mam wrażenie że w trąbę nas zrobił stwarzając i znikając" - tak bohater mówi o swojej wierze. Wykonał w życiu kilka ostrych zakrętów, jest trochę potłuczony przez los. Próbuje wyjść na prostą i czasem chyba za dużo myśli. Bada religijność bezdomnych i tańczy. Jak inaczej może ponownie odnaleźć siebie? "To chyba jest ważne znać swoje miejsce, czuć swych bliskich a nawet i swojego Boga" - powiada. To film o zwykłym człowieku, który błądzi i pyta... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.07.05 10:11:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego