Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

AGNIESZKA HOLLAND

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 57 min

Artystka z urodzenia, z tożsamości narodowej - Polka, z wyboru - obywatel świata. Zamieszkuje zarówno w Europie (Bretania) jak i w USA (Hollywood). Od czasu do czasu wpada do Polski, gdzie ma rodzinę: mamę i siostrę (również reżyserkę - Magdę Łazarkiewicz) oraz wielu przyjaciół. Film ma formę portretu, przedstawienia sylwetki i twórczości Agnieszki Holland, jest próbą ujęcia monograficznego. Ukazuje również Agnieszkę Holland jako człowieka, osobę wrażliwą na ludzki los. Jej portret naszkicowany został na podstawie wypowiedzi wybitnych ludzi kina, m. in. Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, Eda Harrisa, Krustyny Jandy, Christophera Lamberta, Magdy i Piotra Łazarkiewiczów, Bogusława Lindy, Olgierda Łukaszewicza, Jacka Petryckiego, Ryszarda Bugajskiego, Jerzego Domaradzkiego, Jana A. P. Kaczmarka, Feliksa Falka oraz Ireny Holland. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:11:42
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych