Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OWADEUSZ I TRĄBA

  • Film animowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 23 min

Zabawna opowieść dla dzieci o przygodach sympatycznego owada noszącego wdzięczne imię Owadeusz. Do tej pory malca raczej prześladował pech, nic mu w życiu nie wychodziło, a jeśli już coś mu się udało, to na pewno tylko przypadkiem. Mały Owadeusz wiąże swoją przyszłość z fotografowaniem. Tymczasem jego mama, zagorzała melomanka, wolałaby, by jej syn został wielkim muzykiem. Znajduje dla niego, jak się okazuje, nieodpowiedni instrument i zapisuje do szkoły muzycznej. Malec obdarza gorącym uczuciem piękną Biedronkę z klasy baletowej. Zakochany bez pamięci Owadeusz z miłości popełnia wiele głupstw. Kiedy z dalekiego kraju przybywa jego wuj, wszystko się zmienia. Pomaga on Owadeuszowi zdobyć serce Biedronki. Obaj postanawiają zorganizować bal przebierańców dla całego miasteczka. Ale władzom miasta pomysł balu nie przypada do gustu, próbują pokrzyżować plany wuja i Owadeusza. Do akcji wkracza Owadeusz, który fałszując na trąbie doprowadza do upadku władzy. I jak to w bajkach bywa, wszystko kończy się dobrze. Bal okazuje się nadspodziewanie udaną imprezą. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.03 00:27:01
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl