Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYKUPIĆ ŻYCIE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Barwny, 25 min

Bohaterką tego reportażu jest 70-letnia kobieta, która żeby pomóc swojemu śmiertelnie choremu wnukowi wyzbywa się własnej godności. 18-letni Marek zachorował na białaczkę. Koszt miesięcznego leczenia, który musi pokrywać rodzina to ok. 40 tysięcy złotych. Nie widząc innego wyjścia pani Lucyna, babcia Marka, wyszła na ulicę i żebrze o każdy grosz. Ma na to pozwolenie od fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Reportaż opowiada o bezgranicznej miłości babci do wnuka. Mimo poświęcenia pani Lucyny, historia kończy się bardzo smutno. Jeszcze przed ostatecznym montażem reportażu Marek umiera. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2008
  Bydgoszcz (Międzynarodowy Festiwal Reportażu Telewizyjnego "Camera Obscura")-Wyróżnienie w kategorii: reportaż społeczny
  uzasadnienie jury: "Wykupić życie" to pozornie zwykła historia, która stała się niezwykłą opowieścią, o walce babci o życie chorego na białaczkę wnuka. Codzienne zmagania "słabej" kobiety z losem i otaczającą obojętnością pokazują siłę miłości, a jednocześnie mogą obudzić w widzu większą wrażliwość na problemy innych. Jury doceniło fakt, że autorce reportażu Monice Nawrot udało się opowiedzieć tą poruszającą historię w spójny, pozbawiony zbędnego sentymentalizmu sposób."
2017.02.11 04:11:53
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor