Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DIALOG

 • Film dokumentalny - fabularyzowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Barwny, 46 min
  Film został po raz pierwszy publicznie zaprezentowany 17 września 2009, podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

DIALOG, film zrealizowany na Islandii, pokazuje rzadką twarz polskich imigrantów z czasów otwartych granic. To wyjątkowy, bo pogodny i optymistyczny obraz naszej obecności za granicą. DIALOG to głębokie wejście w relację dwójki młodych Polaków, którzy przyjechali na Islandię, nie po to, by jak 30 tysięcy innych imigrantów, zarabiać, ale by wykonać wielki projekt fotograficzny. Z wykształcenia są architektami. Ona - Anna Leoniak postanowiła realizować się w zawodzie. On - Fiann Paul skupia się na fotografii, na poznawaniu świata (Meksyk, Indie, Grenlandia) i na pierwszych krokach własnej kariery aktorskiej w Hollywood. Obydwoje podróżując po bezdrożach Islandii dotarli do 50 najmniejszych i najbardziej niedostępnych wiosek i sfotografowali tysiące islandzkich dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Kamera uchwyciła wyjątkowe sceny autentycznej dziecięcej radości i prawdziwych konfliktów między dorosłymi. Widzimy, jak narastają te spięcia i do czego prowadzą - jak zostają rozładowane i co po sobie zostawiają. Uśmiechnięte twarze dzieci, egzotyczne krajobrazy dramatyczne sytuacje na śniegu i lodzie i do tego radykalna konfrontacja dwóch światopoglądów. Czy nasi bohaterowie dadzą radę się zrozumieć? Za jaką cenę? Obserwujemy, co mówią i myślą młodzi imigranci z Polski, jak dalecy są od stereotypu. Jak stają przed wyborem, co zrobić ze swoim życiem poza Polską. Tylko zarabiać pieniądze, czy realizować się w życiu? A jeśli tak, to w jaki sposób? Żyć pełnią życia, czy pełnią zakłamania? Mówić innym całą prawdę, czy tylko to, co inni chcą usłyszeć? I w końcu, jaką więź będą w stanie między sobą zbudować a do czego nie dadzą rady się posunąć? To uniwersalny film o międzyludzkich relacjach, o konsekwentnej realizacji marzeń i próbie znalezienie wspólnego języka i nawiązania DIALOGU w wielu różnych wymiarach. Same twarze najmłodszych mieszkańców Islandii (w tym także dzieci miejscowych Polaków) zostały przeniesione na aluminiowe tablice o rozmiarach 75X75 cm i przykryły fasadę budynku w samym centrum Reykjaviku, tworząc monumentalną ekspozycję na przecięciu tradycyjnych ścieżek spacerowych, w punkcie spotkań mieszkańców i turystów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Nagroda Kulturalna Miasta Suwałki
  "nagroda za reżyserię i scenariusz filmu ,,Dialog". To dokumentalny zapis podróży do Islandii dwójki Polaków, pochodzących z Suwałk, którzy postanowili wykonać wielki projekt fotograficzny. Tytuł filmu odnosi się zarówno do wystawy fotografii dzieci, jak również ich wzajemnych relacji. ,,Dialog" jest próba odpowiedzi na pytanie, jak wygląda współcześnie komunikacja międzyludzka, w tym międzypokoleniowa"
2017.02.11 04:14:12
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski