Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RZEŹBA UWIĘZIONA W CZASIE (SZKIC DO PORTRETU ANTONIEGO J. PASTWY)

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, 22 min

Antoni Janusz Pastwa urodził się 26.01.1944 roku. Ukończył Wydział Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1993 roku jest profesorem Sztuk Plastycznych. Wiele lat był dziekanem Wydziału Rzeźby macierzystej uczelni. Teraz prowadzi pracownię rzeźby na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki oraz Pracownię Dyplomującą na Wydziale Rzeźby. Profesor Pastwa należy do najwybitniejszych rzeźbiarzy na świecie. Osiągnął oryginalny, rozpoznawalny styl. Jest to marzenie każdego artysty, lecz udaje się to nielicznym i naprawdę wybitnym. Pastwa uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Nie tylko w Polsce, ale m. in. w USA, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Szwecji, Rosji, Grecji, Ukrainie. Najwięcej Jego prac znajduje się w zbiorach prywatnych i muzeach w USA, Niemczech i we Włoszech. Otrzymał wiele nagród polskich i zagranicznych. Ma także kilkadziesiąt zrealizowanych pomników, popiersi, statuetek. Zajmuje się też rysunkiem i medalierstwem. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:14:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski