Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻYŁEM SIEDEMNAŚCIE RAZY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Barwny, 58 min

W 58- minutowym dokumencie o twórcy "Pociągu", "Faraona", " Matki Joanny od Aniołów" i "Austerii", szefie legendarnego zespołu filmowego "Kadr" i "ojcu" wielu międzynarodowych sukcesów polskiej kinematografii opowiadają jego najbliżsi, znajomi i współpracownicy , krajowi i zagraniczni krytycy i komentatorzy - m.in. słynny kompozytor Ennio Morricone , filmoznawca - prof. Jean Louis Leutrac z Sorbony, Samuel Blumenfeld z "Le Monde", rosyjscy filmowcy- Walerij Pendriakowskij i Aleksandr Michałow, a także Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Tadeusz Konwicki, Jerzy Rutowicz, Edward Zajicek, Wiesław Zdort , Janusz Majewski, Juliusz Machulski, Jan Laskowski, Jerzy Zelnik, Franciszek Pieczka, Eva Zaoralova , Jerzy Płażewski, Maria Kornatowska , Zofia Nasierowska, Małgorzata i Magda Dipont, Władysław Konarski. Ich wspomnienia dialogują i zderzają się z archiwalnymi wypowiedziami samego Kawalerowicza, korespondują z fragmentami jego najgłośniejszych filmów i w efekcie tworzą niezwykle ciekawy, wielopłaszczyznowy portret wybitnego artysty i jego czasów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Warszawa (Festiwal Filmowy i Artystyczny "Lato Filmów")-Nagroda Specjalna Jury w kategorii: najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
2017.02.11 04:14:46
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych