Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WOBEC MISTERIUM NA POZNAŃSKIEJ CYTADELI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 26 min

Film dokumentalny "Wobec misterium" prezentuje indywidualnych aktorów - młodych ludzi, studentów, pracowników różnych firm, instytucji, czy banków, ojców rodzin i mężów - opowiadających o swoich głębokich przeżyciach oraz o postrzeganiu swojej roli podczas występowania w widowisku Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli. Przedstawieni są w nim apostołowie: Judasz, Piotr, Jan, Maryja - matka Jezusa, Maria Magdalena, Weronika, Herod, Poncjusz Piłat oraz Jezus. Pokazane są także emocje u widzów Misterium. Cały dokument przedstawiony jest w pięknym plenerze Cytadeli ze scenografią w tle. Ujęciem otwierającym film jest panorama Poznania zaczynająca się od wody w Jeziorze Maltańskim i pokazująca cały Poznań. Kamera przesuwa się następnie nad Plac pod Dzwonem Pokoju na Cytadeli, pokazując jeszcze za dnia oczekujące na widowisko tłumy ludzi. Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli jest największym plenerowym widowiskiem w Europie, o ile nie na świecie, po zachodzie słońca. Ekipa przygotowawcza liczy blisko 1000 osób, w tym aktorów, chórzystów, harcerzy oraz ekipę techniczną. Film przeplatany piękną muzyką pasyjną w wykonaniu Poznańskiego Chóru "Polihymnia" oraz połączonych chórów poznańskich i orkiestry symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. Misterium jest dziedzictwem kultury polskiej. Pielęgnuje i buduje w ludziach więzi jedności do tego stopnia, że sami nazwali je uroczystością. Wystawiane corocznie od 1998 roku Misterium, które z plenerowego przedstawienia dla 5 tys. osób rozrosło się do wielkiego widowiska dla blisko 100 tys. osób, jest wyjątkowym wydarzeniem przygotowującym osoby w różnym wieku przybywające z najdalszych zakątków Polski, do lepszego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.02.28 00:26:54
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych