Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAMA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2010
  • Barwny, 26 min

Dokument pokazuje osobę ks. Jerzego Popiełuszki nie przez pryzmat działalności społecznej, relacji z wiernymi czy niewyjaśnionej do końca historii męczeńskiej śmierci, nie tak, jak go widzieli i wspominają inni, ale tak, jak myśli o nim i pamięta najważniejsza osoba - Mama. Film przedstawia klimat domu ks. Jerzego, atmosferę, w jakiej wzrastał. Najwcześniejsze wspomnienia matki związane z synem: jakim był dzieckiem? Co lubił, a czego nie? Czy był chorowity? Jaką potrawę lubił najbardziej? Kiedy zaczął napomykać o kapłaństwie, a może myślał o innej drodze życiowej? Czy matka tęskniła za synem, kiedy był już daleko od domu? Czy bardzo się o niego martwiła? Czy ks. Jerzy miał poczucie humoru, czy umiał rozśmieszyć najbliższą mu osobę? Dlaczego matka mówi o swoim synu najczęściej - ksiądz? Czy można całkowicie oddać dziecko Bogu? Ludzie święci do świętości dochodzą, oni sami ją wypracowują. Rodzą się jako zwykły śmiertelnik - z wadami i zaletami, mają różne słabości. W jakich warunkach, w jakim domu kształtował się niezłomny charakter ks. Jerzego? Co było wyjątkowego w domu, który ukształtował Błogosławionego Księdza. I co było wyjątkowego w Mamie Popiełuszki? [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:17:12
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego