Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚWIADECTWO POLSKOŚCI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2010
  • Barwny, 29 min

Przyjechali do Polski na swój coroczny zjazd - młodzi Polacy z katolickich rodzin, którzy swoje życie spróbowali sobie ułożyć poza Ojczyzną. Spotkałam ich z całymi rodzinami, z małymi dziećmi, na Uniwersytecie im. Stefana Wyszyńskiego. Wykształceni, pełni energii, bystrzy obserwatorzy krajów i społeczności, w których przyszło im żyć - mówi Alina Czerniakowska, autorka tego interesującego dokumentu. Przyjechali ze Szwecji, Niemiec, Francji, Anglii, Austrii, jak również z zupełnie odmiennych krajów - z Litwy i Ukrainy. Ich opowieści i opinie o Polsce i Polakach w Europie są bardzo ciekawe, a zarazem emocjonalne i bardzo osobiste, a przez to prawdziwe. Próżno by szukać w dziennikarskich wywodach takich spostrzeżeń, relacji, plastycznych opisów zdarzeń, opartych na osobistych przeżyciach Polaków, którzy często tuż po studiach znaleźli się na Zachodzie i tam postanowili żyć. Ich relacje dowodzą, jak bardzo wiele zmieniło się w nich samych i w spojrzeniu na Polskę. Film jest relacją ze spotkania młodych rodzin polskich, dla których wiara jest najważniejszą siłą, pozwalającą wszystko pokonać i nadać treść i sens ich życiu. Film pozwala również spojrzeć na sytuację młodych Polaków poza granicami kraju, poznać ich problemy i dowiedzieć się, jakie zmiany nastąpiły w ich życiu w ostatnim okresie. Nie mniej ważnymi uczestnikami zjazdu były dzieci. Wysłuchały ciekawych opowieści i wraz z dorosłymi śpiewały piękne polskie piosenki, ucząc się w ten sposób dumy z bycia Polakiem. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.12.28 00:12:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl