Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BITWA WARSZAWSKA 1920 W 3D

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2010
  • Barwny, 44 min

Film dokumentalny zrealizowany na planie filmu Bitwa Warszawska 1920. To wyjątkowa okazja, by prześledzić proces powstawania pierwszego w Polsce filmu fabularnego realizowanego w technologii trójwymiarowej. O swoich pionierskich zmaganiach opowiedzą reżyser filmu Jerzy Hoffman oraz jeden z najlepszych polskich operatorów obrazu Sławomir Idziak. Istotną częścią dokumentu będzie wątek popularnonaukowy związany z technologicznym aspektem realizacji filmu wiele z zastosowanych na planie rozwiązań to oryginalne pomysły twórców Bitwy Warszawskiej. Będzie o nich mówił m. in. konstruktor zestawów kamerowych Stanisław Kwiatkowski. Swoimi wrażeniami z pracy przy filmie podzielą się też odtwórcy głównych ról w filmie: Natasza Urbańska wcielająca się w postać tancerki rewiowej Oli Raniewskiej, Borys Szyc filmowy żołnierz i poeta Jan Krynicki, Daniel Olbrychski kreujący na ekranie postać marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Bogusław Linda występujący w roli jego adiutanta, majora Wieniawy. Bardzo ważną częścią materiału będą zdjęcia z planu dokumentujące codzienne zmagania ekipy z zupełnie nową materią filmową. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:18:34
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego